Do roku 1995 Luszowice należały do Parafii Chrystusa Króla w Balinie. W centrum wsi przy kaplicy od Wielkanocy do Bożego Narodzenia była odprawiana Msza Święta o godz. 10.30 - zimą Msza Święta była odprawiana w Domu Gromadzkim.
26 sierpnia 1995 r. Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski powierza duszpasterstwo i budowę kościoła Księdzu Józefowie Szlachcie wikariuszowi z Balina. Ksiądz zamieszkał w wynajętym przez rodzinę Księdza Kanonika Jana Kieresa - jego rodzinnym domu i rozpoczął systematyczne duszpasterstwo.
Rozpoczęto poszukiwania placu pod budowę kościoła, zakończone pozytywnie w 1996 r. W czerwcu podpisano akty notarialne: cztery działki zostały darowane, a trzy zakupione - w sumie 49 arów przy ulicy Sierszańskiej. W sierpniu tego samego roku rozpoczęto budowę tymczasowej kaplicy, którą zakończono na Boże Narodzenie. Pasterka w 1996 roku była pierwszą Mszą Świętą odprawioną w Kaplicy. 4 maja 1997 r. Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski poświęcił plac pod budowę kościoła oraz krzyż i tymczasową kaplicę św. Anny. Zaraz po podpisaniu aktu notarialnego Architekt inż. Michał Kuczmiński z Katowic opracował koncepcję a następnie projekt kościoła oraz domu parafialnego.
Projekt został zaakceptowany przez Komisję Budownictwa Sakralnego Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Projekt złożono w Urzędzie Rejonowym w Chrzanowie, który w lipcu 1998 roku wydał pozwolenie na budowę. W sierpniu rozpoczęto wykopy pod kościół i plebanię. Wykopy wykonała firma "Vikos" z Trzebini. Kierownikiem budowy został mgr inż. Jerzy Gierczak, inspektorem nadzoru mgr inż. Bogdan Stefański. Pracami zbrojeniowymi i murarskimi kierował p. Eugeniusz Niemczyk z Luszowic, który od samego początku służył pomocą i był "Duszą" budowy kaplicy, kościoła i plebani. Kościół i Dom Parafialny budowany jest systemem gospodarczym, wszystkie prace wykonali miejscowi parafianie nie oszczędzając swoich sił i potu. System gospodarczy opiera się na ofiarach wiernych i pracy społecznej parafian, którzy przepracowali wiele tysięcy godzin. W budowie pomagali też darczyńcy sąsiednich parafii dekanatów Chrzanów oraz Libiąż.
2 lutego 1999 r. - Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski erygował Parafię p.w. św. Anny w Luszowicach. Pierwszym jej proboszczem mianował Księdza Józefa Szlachtę.
3 listopada 2000 r. - Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski dokonał aktu wmurowania Kamienia Węgielnego poświęconego przez błogosławionego Jana Pawła II na krakowskich Błoniach.
7 listopada 2004 r. - J.E.bp Józef Guzdek w czasie wizytacji kanoniczej parafii, odprawił pierwszą Msze Św. w będącym jeszcze w surowym stanie kościele. Od tego czasu wykonano w kościele wiele prac: instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, przygotowano kanały i instalację pod ogrzewanie gazowe. Firma "KNAUF" - wykonała tynki gipsowe.
W 2005 roku firma kamieniarska Cekiera z Dębnika wykonała marmurową posadzkę w kościele oraz prezbiterium. Rozpoczęto prace wykończeniowe wg projektu wystroju wnętrza w całości autorstwa pana arch. inż. Michała Kuczmińskiego i jego zespołu. W ołtarzu głównym ułożono mozaikę przedstawiającą św. Annę - patronkę Kościoła. Osadzono na stałe ołtarz wraz z amboną i tabernakulum wykonane przez firmę p.H. Kopycioka z Katowic. W tej samej firmie zakupiono lichtarze na świece oraz chrzcielnicę. Założono nowe dębowe drzwi.
29 października 2006 roku jego Ekscelencja ks. bp. Jan Zając pobłogosławił nasz kościół oraz udzielił błogosławieństwa na dalszy trud budowy.
W 2007 roku rozpoczęto prace wokół kościoła, plantowanie placu oraz ułożono kostkę brukową przed i wokół kościoła, prace te wykonała firma p. Katarzyny Nowak. Firma "Handrem" wykonała elewację zewnętrzną kościoła tynkiem akrylowym.
3.06.2007 - prymicje Ks. Pawła Głowacza.
2008 i 2009 rok wykonano ławki, konfesjonały, nagłośnienie kościoła.
2010 - witraże boczne ołtarza i w oknach głównych
2011 - Droga Krzyżowa - mozaika, meble w zakrystii
2012 - malowanie kościoła, schody wejściowe obłożono granitem
29.07.2012 - Konsekracja Kościoła p.w. św. Anny w Luszowicach - Konsekracji dokonał Jego Eminencja Ks. Stanisław Dziwisz.