Msze święte

Niedziela i święta

8.00   10.30   17.00

w tygodniu:

Poniedziałek, Środa, Piątek i Sobota godz. 17.00

Wtorek i Czwartek godz. 7.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA zwykła               

24 października 2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • We wtorek – bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy, założycielki sióstr zmartwychwstanek
 • W czwartek – świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; ponieśli śmierć męczeńską za wiarę. Św. Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach
 1. Pragnę przypomnieć wszystkim pełnoletnim parafianom, że dzisiaj odbywają się wybory na Sołtysa oraz do Rady Sołeckiej Luszowic w budynku Szkoły Podstawowej w godzinach od 8.00 do 18.00. Zachęcam serdecznie wszystkich do wzięcia udziału w tych ważnych dla naszej społeczności lokalnej wyborach.
 2. Bóg zapłać za Wasze ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam we wtorek po rannej, a w pozostałe dni po wieczornej Mszy św. na różaniec połączony z adoracją. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy? Jest jeszcze czas, żeby to zmienić.
 4. W piątek przed wieczorną Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych, którą wyrażamy m. in. poprzez wypominki roczne lub jednorazowe.
 6. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych w sobotę od godz. 16.00 do 17.00
 7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę parafianom ul. Przybyszewskiego od Pana Oborka do Szkoły. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców ul. ul. Skotnica od Pani Hązła do końca.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła +Stanisława Michalik.

Modlitwa o zatrzymanie koronawirusa i zdrowie dla zakażonych.

Modlitwa o zatrzymanie koronawirusa i zdrowie dla zakażonych.

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrozenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia. Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen

Kalendarz