Msze święte

Niedziela i święta

8.00   10.30   17.00

w tygodniu:

Poniedziałek, Środa, Piątek i Sobota godz. 17.00

Wtorek i Czwartek godz. 7.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          

 12 września 2021

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • We wtorek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
 • W środę - Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci
 • W czwartek – świętych: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku
 • W piątek– św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła
 • W sobotę - św. Stanisława Kostki, zakonnika ze zgromadzenia jezuitów, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła
 1. W piątek 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 2. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca – inwestycyjną - składka na potrzeby naszej parafii.
 3. Przed tygodniem zebraliśmy jako wsparcie działań Caritasu na rzecz migrantów i uchodźców w Polsce i za granicą kwotę 509 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
 4. W dniach od 13 do 21 września w sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile odbywać się będzie odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Na uroczystą sumę w główny dzień odpustu, tj. w niedzielę 19 września o godz. 11.00. zapraszają Ojcowie Cystersi. Transmisję Mszy św. będzie przeprowadzona przez m.in. Radio Pallotti FM. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę parafianom z ul. Styczniowej od Pana Kawali do Pana Helbina. W tym tygodniu proszę uprzejmie do sprzątania mieszkańców ul. Gronowej i Chmielnej.

Modlitwa o zatrzymanie koronawirusa i zdrowie dla zakażonych.

Modlitwa o zatrzymanie koronawirusa i zdrowie dla zakażonych.

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrozenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia. Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30